Saltar al contingut Saltar a la navegació Informació de contacte

L'Escola Minyons d'Urgell novament guanyadora!!!

La nostra escola Minyons d'Urgell guanya el premi a la millor actuació singular per “Fondarella, Flora i Fauna”.

DIVENDRES 11 DESEMBRE 2020

La nostra escola Minyons d’Urgell de Fondarella ha obtingut el premi a la millor actuació singular per “Fondarella, Flora i Fauna”. El jurat ha destacat que es tracta “d’un projecte molt competencial i vinculat al currículum, on l’entorn és el context d’aprenentatge i l’alumnat és el protagonista”. També es valora molt positivament que l’actuació s’ha pogut mantenir i adaptar durant el confinament i que “el resultat comunicatiu d’aquest projecte és molt atractiu i de molta qualitat”. Una de les singularitats d’aquest treball és que a mes de tots els alumnes de l’escola, hi ha participat pares, l’Ampa i professors i ha comptat amb el suport de l’ajuntament.

https://fb.watch/2iZyoeorDA/